Frakcyjna RF mikroigłowa

Podstawowe informacje

Radiofrekwencja (RF) mikroigłowa to jedna z najskuteczniejszych metod stosowanych w zabiegach estetycznych ostatnich kilku lat na świecie. Nazywana jest „nieoperacyjnym liftingiem”, oddziałuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry właściwej. Zapewnia istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry. Z ogromnym powodzeniem zabieg jest stosowany w terapii blizn i rozstępów, pozwala także naprawić skórę, usuwa drobne i średnie zmarszczki, zmniejsza obwisłość skóry, redukuje przebarwienia, jak i plamy starcze.

Urządzenia stosowane we frakcyjnej RF mikroigłowej wykorzytują zdolności regeneracyjne organizmu. Ich działanie oparte jest na synergicznym połączeniu precyzyjnie kontrolowanych Bi-polarnych fal radiowych RF oraz minimalnie inwazyjnym systemie mikronakłuwania.

Ogromna skuteczność zabiegu, a także bardzo krótki okres rekonwalescencji po nim, czynią z radiofrekwencji mikroigłowej jedną z wiodących metod odmładzania i poprawy struktury skóry w medycynie estetycznej.

Dla kogo?

Frakcyjna RF mikroigłowa doskonale sprawdza się w liftingu skóry twarzy, szyi czy brzucha, działa odmładzająco na skórę. Daje super efekty w usuwaniu rozstępów, zdecydowanie przewyższając wszelkie do tej pory stosowane metody. Zabiegi dają dobre rezultaty w usuwaniu blizn zanikowych i redukcji rozszerzonych porów. Poza tym technologia ta modeluje sylwetkę i wspomaga walkę z cellulitem.

Działanie – nauka przede wszystkim?

Radiofrekwencja mikroigłowa łączy dwie nowoczesne techniki do nieoperacyjnego liftingu skóry: radiofrekwencję oraz mikronakłuwanie.

Zabieg polega na nakłuwaniu i kontrolowanym ogrzaniu skóry i włókien kolagenowych falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, co powoduje stymulację tkanek, ich przebudowę i odbudowę. Ciepło powoduje obkurczanie włokien kolagenowych, tym samym wywołuje proces tworzenia nowego kolagenu. Podczas zabiegu na skórę działa się temperaturą 45–60°C. Niższa temperatura nie uruchomi procesów regeneracji, z kolei wyższa – doprowadzi do zwęglenia tkanek. Mikronakłucia stymulują odbudowę skóry. W radiofrekwencji mikroigłowej, dzięki obecności mikroigieł, które przewodzą ciepło w głąb skóry, każda warstwa poddana zabiegowi jest równomiernie nagrzewana. Zarówno głębokość nakłuwania, jaki i czas oraz intensywność ogrzewania można dowolnie ustawiać, w zależności od okolicy ciała oraz rodzaju zmiany poddawanej terapii. Połączenie obu wymienionych technik stanowi o sukcesie w osiąganiu lepszych efektów odmładzania skóry. W radiofrekwencji mikroigłowej dokładnie regulujemy nie tylko zasięg zabiegu, ale również czas oraz intensywność nagrzewania tkanek. Kontrolowane nakłuwanie, jak i podgrzewanie powodują fragmentaryczne mikrouszkodzenia struktury skóry, a to z kolei wywołuje silną i wzmożoną regenerację i odbudowę skóry.

Uszkodzenia skóry są mikroskopijne, otoczone są bowiem sferą zdrowej skóry, a to wspomaga gojenie i szybką regenerację. W miejscu zniszczonej tkanki powstaje nowa, która jest młoda i posiada prawidłową budowę. Efekty są bardzo dobre, a w wielu przypadkach wręcz zaskakujące. A rekonwalescencja pacjenta po zabiegu jest stosunkowo niedługa.

Ponadto RF:
  • powoduje spłycenie się zmarszczek oraz bruzd, umiejscowionych w szczególnie trudnych okolicach ciała;
  • napina wiotką skórę twarzy i szyi (np. koagulacja delikatnej skóry pod oczami);
  • ujędrnia i zwiększa gęstość skóry: twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ramion, stóp;
  • usuwa plamy i przebarwienia (np. przebarwienia słoneczne, zmiany pigmentowe, plamy starcze);
  • usuwa blizny po trądziku;
  • zmniejsza rozszerzone pory;
  • wyrównuje powierzchnię i koloryt skóry;
  • likwiduje wiotką skórę na brzuchu, np. po ciąży;
  • likwiduje cellulit;
  • redukuje rozstępy na brzuchu, pośladkach, udach.
Ile zabiegow potrzebuję?

Liczba zabiegów zależy od indywidualnej diagnozy wykonującego zabiegi, od wieku i kondycji skóry pacjenta, a także od rodzaju problemu. Wyniki i skuteczność metody RF mikroigłowej można zaobserwować już po pierwszym zabiegu, gdyż bezpośrednio po nim następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak na ostateczne efekty trzeba poczekać od 3 tygodni do nawet 3 miesięcy po zabiegu. Właśnie tyle trwa naprawa i formowanie się skóry. W tym czasie następuje stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Dzięki odbudowie kolagenu skóra staje się bardziej gęsta, jędrna i sprężysta. Odbudowa kolagenu niweluje i wypełnia drobne zmarszczki. Blizny i rozstępy spłycają się, a nawet ulegają całkowitej likwidacji. Zabieg doskonale poprawia napięcie skóry i ujędrnia ją.

Zazwyczaj zalecana jest seria 3–4 zabiegów wykonywanych w odstępach.

Nie czekaj,

umów wizytę już dziś

Kontakt