Nici PDO – lifting i głęboka rewitalizacja, przebudowa skóry twarzy i ciała

Nici PDO

Nici PDO pozwalają na wykonanie bezoperacyjnego liftingu twarzy i zabiegów konturowania twarzy i ciała oraz wygładzania zmarszczek, a także dają wyraźny i trwały efekt odmłodzenia skóry. Dzieje się tak, ponieważ nici PDO stymulują syntezę kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za gęstość i sprężystość skóry. Po wykonaniu zabiegu rozpoczyna się stopniowy proces poprawy jakości skóry, którego efekty utrzymują się nawet do kilku lat.

Zastosowanie nici liftingujących PDO dają tak spektakularne efekty, że są one porównywalne z zabiegami chirurgii plastycznej. Przy czym zabieg z użyciem nici PDO jest jednym z najmniej bolesnych i mało inwazyjnych, oraz praktycznie nie wymaga procesu rekonwalescencji.

Nici PDO wykonane są z polidioksanonu (PDO) – substancji wykazującej pełną zgodność tkankową i całkowicie wchłanialnej przez skórę. Zastosowane do produkcji nici włókno stosowane dotychczas z kardiochirurgii minimalizuje ryzyko alergii i powikłań – dlatego są chętnie stosowane w zabiegach medycyny estetycznej

Działanie nici PDO

Pierwsze widoczne efekty zastosowania nici PDO są widoczne natychmiast po wykonaniu zabiegu:

– lifting i konturowanie – efekty porównywalne z osiąganymi dzięki zabiegom chirurgii plastycznej,
– wygładzenie zmarszczek – efekty podobne do zastosowania toksyny botulinowej lub wypełniaczy,

Odmłodzenie rewitalizacja i poprawa jakości skóry

W ciągu kolejnych tygodni po wykonaniu zabiegu, dzięki stymulowaniu mechanizmów regeneracji skóry przez nici PDO, rozpoczyna się proces jej stopniowej rewitalizacji. Zostaje pobudzona odnowa włókien kolagenowych a ich ilość wyraźnie się zwiększa. W ciągu dwóch miesięcy po zabiegu następuje wyraźne ujędrnienie, zwiększenie gęstości skóry. Skóra jest wyraźnie młodsza, bardziej jędrna i zwarta. Poprawie ulega także koloryt skóry, zmniejsza się widoczność porów.

Efekt rewitalizacji utrzymuje się przez wiele miesięcy i jest widoczny nawet po całkowitym rozpuszczeniu nici.

Bezpieczeństwo i jakość nici PDO

Nici PDO wykorzystywane w naszym gabinecie są wyrobem medycznym klasy 4, posiadają certyfikat najwyższego bezpieczeństwa wydany przez KFDA oraz certyfikat CE dopuszczający stosowanie w Unii Europejskiej. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości polidioksanonu (PDO) oraz restrykcyjnych procedur stosowanych w produkcji wyrobów medycznych dla kardiochirurgii nici PDO spełniają najwyższe wymogi jakości i bezpieczeństwa.

Nici PDO - lifting i głęboka rewitalizacja, przebudowa skóry twarzy i ciała

Charakterystyka nici
Nici do rewitalizacji i wygładzania zmarszczek:
 • Nici do wygładzania “kurzych łapek” oraz usuwania worków pod oczami – Cannula Eye Line – pojedyncza nic skręcona wokół kaniuli dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Włókno posiada tzw. pamięć skrętu co pozwala na efektywne spłycenie zmarszczek oraz pozwala na pozbycie się worków pod oczami – 50zł/szt
 • Nici do rewitalizacji MONO – klasyczna gładka pojedyncza nić PDO – rewitalizacja skóry twarzy i ciała w delikatnych okolicach polecana dla osób po 25 roku życia jako terapia przeciwstarzeniowa – 30zł/szt
 • Nici do rewitalizacji MULTI TWIN – intensywniejsza rewitalizacja niż w przypadku nici MONO – dwie ciasno skręcone nici wyglądem przypominające sznur. Chroniona patentem podwójna struktura mocno pobudza odbudowę włókien kolagenowych – ten typ nici jest doskonałym uzupełnieniem terapii osoczem bogatopłytkowym – 50zł/szt.
 • Nici do rewitalizacji MULTI TRIPLE – intensywniejsza rewitalizacja niż w przypadku nici MULTI TWIN – trzy ciasno skręcone ze sobą nici wyglądem przypominające sznur. Rezultatem zabiegów jest znaczne zwiększenie ilości włókien kolagenowych w tkance. Idealne dla osób, u których procesy starzenia się skóry mają bardziej zaawansowany przebieg. 50zł/szt.
 • Nici do rewitalizacji i wygładzania zmarszczek SCREW – skręcona wokól igły pojedyncza nić. Włókno posiada tzw. pamięć skrętu co pozwala na efektywne spłycenie zmarszczek. Doskonałe w obszarach intensywnej pracy mięśni twarzy (okolica oka, gładzina czołowa, bruzdy nosowo-wargowe), efektem zastosowania nici jest podniesienie i rozprostowanie tkanek 50zł/szt
 • Nici do rewitalizacji i wygładzania zmarszczek TORNADO – silniejsze działanie niż w przypadku nici SCREW – skręcone wokół igły dwie nici dodatkowo oplecione wokół igły. Podczas wprowadzania nić TORNADO wykonuje podwójny ruch w tkance. Włókno posiada tzw. pamięć skrętu co pozwala na intensywne spłycanie nawet głębokich zmarszczek 50zł/szt
Nici liftingujące z haczykami – natychmiastowy efekt liftingu
 • Nici liftingujące z haczykami COG 4D – mocna nić posiadająca precyzyjny system haczyków umieszczonych na całej długości w 4 płaszczyznach (4D) – bezoperacyjny lifting twarzy i ciała, konturowanie twarzy, V-lifting, niwelowanie zaawansowanych objawów starzenia się skóry 150zł/szt.
 • Nici do liftingu i wolumetrii twarzy 360 SUPERIOR COG 4D – nić zaprojektowana do wykonywania zabiegów wolumetrii i konturowania. Haczyki ułożone są w 4 płaszczyznach (4D) okręcone wokół nici. 250zł/szt.
 • Nici do uniesienia łuku brwiowego SUPER SCREW COG 4D – nić haczykowata osadzona w kaniuli dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny – doskonałe do uniesienia łuku brwiowego oraz liftingu czoła 160zł/szt.
 • Nici do uniesienia łuku brwiowego SCREW COG 4D – nić haczykowata o intensywniejszym działani niż SUPER SCREW COG doskonała do intensywnego liftingu łuku brwiowego i czoła 180zł/szt.
 • Nici do korekcji kształtu nosa – najnowocześniejsza i nieinwazyjna metoda korekcji nosa bez użycia skalpela. Nić wyposażona w system jednokierunkowych haczyków zaprojektowana w celu skutecznej i nie traumatycznej korekcji kształtu nosa. Wprowadzana za pomocą kaniuli – minimaluzującej ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych. Lifting i wysmuklenie nosa – 200zł/szt.