Mezoterapia igłowa – polinukleotydy

Mezoterapia igłowa – polinukleotydy

Mezoterapia igłowa polinukleotydami – biorewitalizacja polinukleotydami jest najpopularniejszym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Jest przeznaczona na obszary skóry najbardziej eksponowane, tj. twarz, szyję, dekolt oraz dłonie – czyli te, które w największym stopniu zdradzają oznaki upływającego czasu. Zabieg nie tylko sprzyja poprawie wyglądu skóry, wpływa również na jej jakość. Dzięki polepszeniu cech fizjologicznych, umożliwia szybszą odbudowę skóry po peelingu, mini liftingu, liftingu, przedłuża efekty działania wypełniaczy i innych technik, np. laseroterapii, abrazjiigłowej kwasem hialuronowym narastają

Dla kogo?

Idealny jako profilaktyka przeciwzmarszkowa, dla skór suchych, wiotkich, pozbawionych blasku oraz dla skóry z zaawansowanym procesem starzenia jako terapia silnie odbudowująca.

Działanie – nauka przede wszystkim

Polinukleotydy, zwiększają nawilżenie tkankowe, dają również efekt wzrostu liczby i aktywności fibroblastów, najważniejszych komórek odpowiedzialnych za systematyczną odbudowę wielu składników skóry. Polinukleotydy są to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Polinukleotydy są w całości biokompatybilne z ludzkim organizmem. Odpowiedzialne są za elastyczność skóry i jej zdrowy wygląd. Ponadto posiadają wybitną zdolność do wiązania dużych ilości wody, zatem wpływają na odpowiednie nawilżenie struktury skóry. Wykazują także silne działanie regenerujące skórę po chorobach, a nawet ciężkich urazach.

Polinukleotydy pełnią ważną rolę w zwalczaniu wolnych rodników. W trakcie degradacji ich makrocząsteczek przez enzymy obecne w środowisku pozakomórkowym następuje uwalnianie metabolitów, które zwiększają ochronny wpływ na fibroblasty. Badania in vitro na fibroblastach poddanych promieniowaniu ultrafioletowemu typu B dokumentują, że polinukleotydy wywołują efekt ochronny w komórkach poddanych temu promieniowaniu. Doświadczenia przeprowadzone na Uniwersytecie w Sienie wykazały ich działanie antyutleniające, co potwierdza fakt, że systematyczne podawanie polinukleotydów wywołuje przedłużone nawilżenie izoosmotyczne macierzy komórkowej oraz efekt przeciwutleniający. Wspomniane rezultaty wpływają na odtworzenie warunków fizjologicznych najodpowiedniejszych do regeneracji i aktywności metabolicznej fibroblastów. Te z kolei, dzięki optymalizacji swojej aktywności wydzielniczej, mogą przywrócić równowagę macierzy bezpostaciowej (glikoproteinazy, fibronektyna i inne proteiny) oraz włóknistej (włókna siateczkowe kolagenu). Polinukleotydy również hamują foto- i chronostarzenie, skutecznie zabezpieczają skórę przed ekspozycją na słońce. Naturalnie są one obecne w organizmie człowieka, a pochodzące z preparatu są całkowicie wchłanialne.

Ponadto polinukleotydu
 • Redukuje zmarszczki i bruzdy
 • Poprawia wiotką, starzejącą się skórę szyi
 • Intensywnie nawilża
 • Poprawia elastyczność i gęstość skóry
 • Rewitalizuję skórę dłoni
 • Eliminuje widoczne oznaki starzenia
 • Regeneruje głębokie tkanki
 • Optymalnie przygotowuje skórę przed innymi zabiegami
 • Przeciwdziała starzeniu się skóry
Ile zabiegów potrzebuję?

Tak jak w przypadku większości procedur ilość potrzebnych zabiegów ustalana jest indywidualnie – warto mieć na uwadze, że naszym celem jest osiągnięcie najlepszych rezultatów stąd możliwe jest połączenie kilku różnych procedur zabiegowych aby sprostać oczekiwaniom każdego klienta. W przypadku mezoterapii polinukleotydami zaleca się serię 3 zabiegów. W przypadku skóry z widocznymi oznakami starzenia zaleca się zastosowanie poniższego schématu zabiegów:

 1. Mezoterapia igłowa polinukleotydami
 2. Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym (po 2 tygodniach od wykonania pierwszego zabiegu mezoterapii igłowej z użyciem polinukleotydów)
 3. Mezoterapia igłowa polinukleotydami (po miesiącu od wykonania mezoterapii igłowej kwasem hialuronowym)
 4. Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym (po miesiącu od wykonania mezoterapii igłowej polinukleotydami)