Terapia
trądziku

Podstawowe informacje

Terapia trądziku jest jedną z najbardziej wymagających terapii. Wymaga szczególnego podejścia do każdego pacjenta i skojarzenia różnych procedur zabiegowych dla osiągnięcia skóry wolnej od zaskórników i trądziku.

Kompozycja skojarzonych zabiegów w tym peelingów chemicznych i odpowiednio dobranej mezoterapii igłowej gwarantuje szybką poprawę stanu skóry i całkowite wyleczenie uciążliwych zmian skórnych.

Peeling chemiczny Anti Comedo

Linia silnie stężonych kwasów przeznaczona w szczególności do redukcji trądziku zaskórnikowego. Zastosowanie wyższych stężeń kwasu powoduje mocniejszą penetrację kwasu w głąb skóry dzięki czemu skutecznie redukuje zaskórniki i poprawia fizjologie skóry.

Działanie – nauka przede wszystkim

Kwas pirogronowy działa przeciw zaskórnikowo, rozjaśnia, poprawia koloryt skóry, działa antybakteryjnie i zmniejsza grubość warstwy rogowej. Na poziomie skóry właściwej pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny czyli włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. Ponadto kwas pirogronowy działa sebostatycznie czyli hamuje nadmiar wydzielania sebum. Kwas pirogronowy działa antybakteryjnie, znacznie obniża pH skóry dzięki czemu pomaga leczyć trądzik i usuwa zanieczyszczenia. Zmniejsza przyleganie komórek naskóra, rozlużnia ich połączenia dzięki czemu warstwa rogowa jest cieńsza, a nasza skóra jest jak nowa.

Dzięki swoim właściwościom cząsteczki kwasu salicylowego przenikają w głąb skóry nawet do mieszków włosowych. Peeling pozytywnie wpływa na oczyszczenie porów i zapobiega powstawaniu wypryskór. Dzięki właściwościom antybakteryjnym likwiduje bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku.

Peeling chemiczny Anti Acne

Linia bazuje na aktywnej substancji jaką jest pochodna kwasu salicylowego w różnych stężeniach (10%-30%) o naturalnym pH ok.3. Peeling chemiczny Anti Acne wpływa na redukcję trądziku, zaskórników, spłycenie blizn potrądzikowych, zmniejszenie porów, rozjaśnienie przebarwień potrądzikowych, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, reguluje wydzielanie sebum.

Ile zabiegów potrzebuję?

Tak jak w przypadku większości procedur ilość potrzebnych zabiegów ustalana jest indywidualnie – warto mieć na uwadze, że naszym celem jest osiągnięcie najlepszych rezultatów stąd możliwe jest połączenie kilku różnych procedur zabiegowych aby sprostać oczekiwaniom każdego klienta. W przypadku peelingów chemicznych stosowanych w celu redukcji i likwidacji trądziku niezbędne jest przeprowadzenie minimum 3-6 zabiegów połączonych z indywidualnie dobraną mezoterapią igłową która dostarczy składniki hamujące rozwój trądziku bezpośrednio do skóry właściwej – po ocenie stanu skóry pacjenta, indywidualnie dobieramy komponenty (składniki) by stworzyć koktajl do mezoterapii, który spełni wszystkie indywidualne potrzeby osoby poddającej się kuracji. Dodatkowo na czas terapii przeciwtrądzikowej otrzymasz od nas profesjonalny sprzęt dermo-kosmetyczny który pomoże Ci kontyunuować leczenie również poza gabinetem. Istotnym jest by na pierwszą wizytę zabrać ze sobą wszystkie kosmetyki i leki które stosujesz w walce z trądzikiem – przedyskutujemy Twoją dotychczasową pielęgnację i przebieg terapii.

Before & After

Przesuwaj złotą linią w lewo/prawo aby porównać efekt przed i po

Nie czekaj,

umów wizytę już dziś

Kontakt